• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Dačice: Žáci ZŠ připravili questování po stopách kostky cukru

Quest neboli hledačka je něco podobného jako geocaching nebo šipkováná. Veršované hádanky a úkoly Vás zábavnou formou provedou městem, dozvíte se něco nového a na závěr budete za své úspěšné řešení i drobně odměněni.

Ve školním roce 2017/2018 se žáci kroužku GLOBE pustili do tvorby questů. Nejprve zjišťovali, co to quest je a jak by měl správný quest vypadat. Svůj první miniquest vytvořili na Den otevřených dveří naší školy již v prosinici 2017. Tento quest provedl návštěvníky školou.

Na jaře pak přemýšleli, jaké téma a trasu dalšího questu zvolit. Vzhledem k tomu, že město Dačice si letos připomíná 175 let od vzniku 1. kostkového cukru právě v Dačicích, bylo brzy jasné, kterým směrem se jejich quest ubere.

Quest provede návštěvníky města po památkách, ale i méně známých zákoutích. Na závěr budou všichni, kdo quest vyřeší, seznámeni s osobou Jakuba Kryštofa Rada (vynálezce kostkového cukru) a obdarováni právě kostkou curku.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Orlová: Prázdninový maratón

Prázdninový maratón

Orlová

Letovice: Festival 3+1

Festival 3+1

Letovice

Hlučín: "Kluby klubům" - pravidelná setkání seniorů z širokého okolí

"Kluby klubům" - pravidelná setkání seniorů z širokého okolí

Hlučín

Vsetín: Kampaň "Den seniorů"

Kampaň "Den seniorů"

Vsetín

Hlučín: Burza kroužků pro děti a mládež

Burza kroužků pro děti a mládež

Hlučín

Dobříš: Městské jarmarky - podpora města pro místní podnikatele a NNO

Městské jarmarky - podpora města pro místní podnikatele a NNO

Dobříš