• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Praha 6: Společný projekt školáků s pamětníky druhé světové války

Pražští školáci připravují společný projekt s pamětníky druhé světové války. Na základě pamětnických vzpomínek vzniká divadelní hra, kterou se česká mládež připojila k letošní připomínce obětí holocaustu. V jeden den divadelní projekt propojí několik míst v Evropě.

Do česko-nizozemského projektu „Paměť jsme my – Příběhy pamětníků druhé světové války v divadelním oživení“ se z Česka přihlásila patnáctka školáků. V Domě dětí a mládeže Prahy 6 pod vedením lektorek převádějí do dramatické podoby skutečné vzpomínky.

Jde například o vyprávění Evy Benešové, která se se svou židovskou rodinou musela za války ukrývat, nebo Zuzany Marešové, jež patří k takzvaným Wintonovým dětem. V sedmi letech odjela do Velké Británie vlakem, který v roce 1939 burzovní úředník Nicholas Winton vypravil, aby zachránil především židovské děti z nacisty okupovaného Československa.

Šest pamětníků holocaustu vybrala společnost Post Bellum z pamětnické databáze Paměť národa. Spolupracuje zároveň s Nizozemskem, kde projekt původně vznikl. „Odboj, život v protektorátu, transporty, koncentrační tábory, útěk, schovávání i Wintonovy děti,“ shrnula Josefina Formanová z Post Bellum osudy, které divadelní představení obsáhne.

Přílohy, odkazy ...

Celý článek na serveru ČT24
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Litoměřice

Pelhřimov: Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD

Pelhřimov

Hodonín: Systém sociální integrace ve městě

Systém sociální integrace ve městě

Hodonín

Jihlava: Projekt Park in park - Podpora nezaměstnané mládeže, ohrožené sociálním vyloučením

Projekt Park in park - Podpora nezaměstnané mládeže, ohrožené sociálním vyloučením

Jihlava

Prostějov: Majáčky pro nevidomé a slabozraké

Majáčky pro nevidomé a slabozraké

Prostějov

Moravská Třebová: Centrum volného času

Centrum volného času

Moravská Třebová