Jihlava: Největší romská taneční soutěž na Vysočině

V Jihlavě se v závěru minulého týdne konal osmý ročník největší romské taneční soutěže na Vysočině. Amen Khelas, což v překladu znamená Já tančím. Pořádalo ji nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Erko při jihlavské Oblastní charitě. Soutěže se zúčastnilo i osm dětí z Dětského domova v Jemnici.

Dětský domov v Jemnici měl zastoupení ve dvou kategoriích. Nejmenší děti se představily s tanečkem Večerníček 21. století. V kategorii starších vystoupil Honza a Michael a taneční skupina 4K s poetickým tancem, kde tanečníci ztvárnili anděla, smrt, lásku a život. Odbornou porotu vystoupení natolik zaujalo, že ho posadila na nejvyšší příčku. Velkou zásluhu na úspěchu má kromě tanečníků také jejich trenérka Renáta Kimová.

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Litoměřice

Pelhřimov: Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD