• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Jihlava: Rodinná hra "Kulturní oběh v srdci Jihlavy"

Kulturní oběh v srdci Jihlavy je městská zážitková hra pro širokou veřejnost, na své si přijdou rodiny s dětmi. Akce proběhne ve středu 28. 9., kdy na Parkáně u Brány Matky Boží si od 13.00 do 15.00 každý účastník vyzvedne herní kartu s mapou a instrukcemi. Hráči navštěvují zapojené kulturní organizace centra Jihlavy a absolvují v nich nejrůznější zábavná a nenáročná "vyšetření", např. vyšetření zraku v galerii, vyšetření srdce v Horáckém divadle, kontrola pohybového ústrojí v DIODu apod. Po absolvování prohlídky se hráčům zaznamenává do zdravotní karty příslušná diagnóza a razítko. Kompletní prohlídka zabere cca 2,5 hodiny, cíl hry je situován do Diodu, kam doporučujeme směřovat na půl pátou odpoledne. Od 17 hodin proběhne losování cen pro všechny, kdo doloží razítko o vyšetření od min. 5 kulturních institucí. Zároveň bude slavnostně stanovena a prezentována jihlavská kulturní diagnóza.

V Diodu bude připraveno občerstvení a tematické dílny a tvoření pro děti. Na vzájemné vyhodnocení diagnóz naváže představení procesu vzniku kulturní strategie města a prezentace výsledků z dotazníků zjišťujících Názory obyvatel Jihlavy na kulturní a volnočasové vyžití a cestovní ruch v Jihlavě.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Orlová: Prázdninový maratón

Prázdninový maratón

Orlová

Letovice: Festival 3+1

Festival 3+1

Letovice

Hlučín: "Kluby klubům" - pravidelná setkání seniorů z širokého okolí

"Kluby klubům" - pravidelná setkání seniorů z širokého okolí

Hlučín

Vsetín: Kampaň "Den seniorů"

Kampaň "Den seniorů"

Vsetín

Hlučín: Burza kroužků pro děti a mládež

Burza kroužků pro děti a mládež

Hlučín

Dobříš: Městské jarmarky - podpora města pro místní podnikatele a NNO

Městské jarmarky - podpora města pro místní podnikatele a NNO

Dobříš