Litoměřice: ZUŠ nabízí seniorům zdarma hudební vzdělání

Senioři, kteří si přejí naučit se hře na hudební nástroj nebo zdokonalit ve zpěvu, mají příležitost splnit si svůj sen. Základní umělecká škola Litoměřice totiž pro ně připravuje vzdělávací program – Akademii umění III. věku. Pilotní semestr by měl být zahájen v říjnu. Projekt ZUŠ minulý týden schválili radní města.

„Určen je jak těm, kteří se chtějí pod odborným vedením našich pedagogů ve hře na hudební nástroj zdokonalovat, tak i úplným začátečníkům,“ vysvětlila ředitelka ZUŠ Dominika Valešková. Od června se může hlásit prvních deset studentů.

Akademie umění nabízí studium hry na klavír, varhany, housle, violu, violoncello, flétnu, klarinet, akordeon či zpěv a dramatický obor. Výuka bude probíhat v dopoledních hodinách. Přesný čas si student individuálně domluví s vyučujícím.

ZUŠ ve spolupráci s radnicí tak reaguje na zájem aktivních seniorů o umělecký obor. Cílem je zkvalitnit a zpestřit podzim jejich života kreativním způsobem. Studentům Akademie umění III. věku je nabídnuta možnost studovat zdarma.