Nový Jičín: Letní příměstský tábor pro seniory

V Novém Jičíně mohou senioři strávit část letních prázdnin na příměstském táboře. S touto myšlenkou přišla organizace ProSenior Nový Jičín, jejímž zřizovatelem je město. Pro šest klientů denního stacionáře Domovinka zajistila terapeutický pobyt na statku Bludička. ProSenior se s nápadem přihlásil do programu Plníme přání seniorům a uspěl, takže tábor bude financován z tohoto projektu.

„V našem stacionáři Domovinka poskytujeme péči lidem, kteří jsou částečně odkázáni na pomoc druhé osoby, v době, kdy jdou jejich rodinní příslušníci například v práci. Příměstský tábor by jim měl umožnit pobyt v jiném prostředí. Věříme, že pobyt na statku bude mít pozitivní vliv na jejich psychiku,“ řekla vedoucí organizační složky města Pro Senior Alice Hynčicová.

Senioři, ve většině odkázáni na invalidní vozík, kromě pobytu na čerstvém vzduchu, mohou asistovat péči o hospodářská a domácí zvířata. Také jsou pro ně připraveny kreativní práce s přírodním materiálem. A po celou dobu bude účastníkům příměstského tábora k dispozici průvodce a lektorka. „Třeba se v myšlenkách vrátí do zpět do radostného období dětství, kdy se starali o králíky, slepice, husy, kachny, ovce a kozy,“ dodala Hynčicová.