• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Praha 12: Vzdělávací projekt „Příběhy našich sousedů“

Žáci základních škol v Praze 12 se zúčastnili několikaměsíčního vzdělávacího projektu „Příběhy našich sousedů“. S nápadem přišla obecně prospěšná společnost Post Bellum a získala pro něj podporu Ministerstva vnitra a městské části Praha 12. Pro děti to byla příležitost stát se pod vedením učitelů a organizátorů z Post Bellum na několik měsíců opravdovými dokumentaristy.

Do projektu se zapojilo téměř 50 žáků a 8 pedagogů z Prahy 12. Nejdříve děti vytvořily reportážní týmy a vybraly si „svého“ pamětníka. Potom ho navštívily, vyzpovídaly, natočily jeho vzpomínky a rozhodly se vytvořit audio nebo video reportáž. Celkem bylo zdokumentováno 11 pamětníků a to od starousedlíků z Prahy 12 až po čtveřici cizinců z Vietnamu, Bosny a Izraele.

Vše vyvrcholilo slavnostní prezentací projektu, kde odborná porota posoudila zpracovaná dokumentární díla žáků i jejich prezentace před publikem a nakonec z nich vybrala tři vítězné projekty. Na prvním místě se umístili žáci ZŠ profesora Švejcara - pamětník Jan Ruml (polistopadový ministr vnitra), druzí žáci ze ZŠ Písnická - pamětnice Hong Nhung Nechybová a 3. místo náleží ZŠ Zárubova - pamětník Asaf Auerbach (zachráněný ve skupině Wintonových dětí a filantrop).
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Orlová: Prázdninový maratón

Prázdninový maratón

Orlová

Letovice: Festival 3+1

Festival 3+1

Letovice

Hlučín: "Kluby klubům" - pravidelná setkání seniorů z širokého okolí

"Kluby klubům" - pravidelná setkání seniorů z širokého okolí

Hlučín

Vsetín: Kampaň "Den seniorů"

Kampaň "Den seniorů"

Vsetín

Hlučín: Burza kroužků pro děti a mládež

Burza kroužků pro děti a mládež

Hlučín

Dobříš: Městské jarmarky - podpora města pro místní podnikatele a NNO

Městské jarmarky - podpora města pro místní podnikatele a NNO

Dobříš